::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

آفلاینارسال‌ها : 209
عضويت : 6 /11 /1395
یکشنبه 05 شهریور 1402 - 11:24
عمل جراحی بواسیر که با تیغ جراحی یا کوتر انجام میشود درد و خونریزی زیادی را برای بیمار به همراه داشته و به همین دلیل در مواقعی که خونریزی شدید است پزشک از کوتر برای کم تر شدن خونریزی کمک می گیرد. جراحی کوتر با برق بوده و مستقیماً با بافت برخورد می کند و از طریق سوزاندن عروق و اعصاب ناحیه مورد نظر باعث کم شدن خونریزی می شود. اما در این روش به دلیل اینکه عروق و اعصاب بیمار همزمان با هم سوزانده شده بیمار بعد از جراحی درد و سوزش زیادی در ناحیه مقعد دارد.

عمل جراحی هموروئید برخلاف لیزر سرپایی نبوده و بیمار باید بیهوش شود. پس از جراحی نیز ممکن است نیاز باشد 1 تا 3 روز در بیمارستان بستری باشد. دوران نقاهت در روش عمل جراحی بواسیر تا دو ماه ادامه دارد و مراقبت از زخم و کشیدن بخیه ها نیز در روش جراحی سنتی بسیار دردناک می باشد. می توان گفت تنها امتیاز مثبت این روش اینست که با هزینه کم در بیمارستان های دولتی قابل انجام است و عمده هزینه ها نیز توسط اکثر بیمه های تامین اجتماعی پرداخت می شود.
سایر روش های سنتی رایج عبارتند از:
  • هموروئیدکتومی: برداشتن بواسیر با جراحی.[*]هموروئیدوپکسی: برای درمان هموروئید پرولاپس استفاده می شود.[*]بستن نوار لاستیکی: قرار دادن یک باند لاستیکی در اطراف هموروئید برای قطع جریان خون .
نتیجه
حال که نحوه انجام این دو روش درمانی را با هم مقایسه کردیم می توان گفت لیزر هموروئید بهتر از درمان بواسیر به شکل سنتی و با تیغ جراحی می باشد. لیزر عوارض و درد و خونریزی جراحی را ندارد و دوران نقاهت سریع تری داشته و نیازی به بستری شدن بیمار، بیهوشی، بخیه و پانسمان بعد از عمل ندارد. همچنین همزمان با برش ناحیه توسط لیزر بافت های اطراف هم ترمیم شده و بر خلاق روش جراحی آسیبی به سایر نقاط وارد نمی شود.
mashreghnewsپرتو کلینیک - درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر

کلینیک تخصصی پرتو درمانی. درمان بواسیر، شقاق، کیست مویی و فیستول بدون درد و خونریزی، در مجموعه ی ما با پیشرفته ترین دستگاه ها انجام میشود.

https://partoclinic.com/برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.