::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

آفلاینارسال‌ها : 209
عضويت : 6 /11 /1395
یکشنبه 26 شهریور 1402 - 09:58
 • سعی کنید تنها یک شریک جنسی داشته باشید. [*]رابطه جنسی بدون محافظت نداشته باشید. [*]تست های روتین و منظم پاپ اسمیر را انجام دهید. [*]با شروع فعالیت جنسی واکسن زگیل تناسلی یا گارداسیل را تزریق کنید.


 • 2- خونریزی غیر عادی

 • اگر بین دوره های قاعدگی خونریزی غیر طبیعی دارید و یا قاعدگی نامنظم و سنگین تر از حد معمول داشته باشید ممکن است یکی از نشانه های سرطان دهانه رحم باشد. البته خونریزی از واژن به جز سرطان دلایل دیگری هم می تواند داشته باشد.
  به نقل از انجمن سرطان آمریکا cancer.org.au :
  خونریزی غیر معمول واژینال شایع ترین علامت سرطان رحم است، به ویژه هر خونریزی بعد از یائسگی. سایر علائم رایج ممکن است عبارتند از: پریودهای سنگین تر از حد معمول یا تغییر در قاعدگی. خونریزی واژینال بین پریودها
  https://www.cancer.org.au/cancer-information/types-of-cancer/uterine-cancer

  3- درد و خونریزی حین رابطه جنسی
  اگر هنگام رابطه جنسی خونریزی دارید و یا درد زیادی حس می کنید می تواند یکی از علائم سرطان دهانه رحم و یا بیماری اچ پی وی باشد. به دلیل اینکه سلول ها با تکثیر غیر عادی توده سرطانی تشکیل می دهند و این سرطان در پایین رحم و نزدیک مهبل می باشد در نتیجه شخص هنگام رابطه جنسی درد و خونریزی را تجربه می کند.
  4- ترشحات واژن خونی، بدبو
  ترشحات غیر طبیعی از واژن که مخاطی یا مخلوط با خون باشد، به رنگ زرد، قهوه ای یا آبکی و با بوی ناخوشایند باشد اگر در اثر نابودی و مرگ بافت توسط سرطان ایجاد شده باشد یکی دیگر از نشانه های شایع این سرطان است که نباید نادیده گرفته شود.
  5- درد مداوم در ناحیه لگن
  سرطان پیشرفته رحم همچنین ممکن است علائم دیگری مانند درد یا فشار پایدار در لگن و کمر درد در شما ایجاد کند. درد لگن به این خاطر است که تومور به حدی رشد کرده است که به ناحیه لگن یا قسمت تحتانی کمر فشار وارد می کند .
  سوالات پر تکرار در مورد سرطان دهانه رحم
  چگونه می توانم تشخیص دهم که سرطان رحم دارم؟
  در صورت داشتن علائم، پزشک ممکن است بیوپسی آندومتر یا سونوگرافی ترانس واژینال را انجام دهد. از این آزمایشات می توان برای کمک به تشخیص یا رد سرطان رحم استفاده کرد.
  سرطان رحم در چه سنی شایع است؟
  سرطان رحم اغلب بعد از 50 سالگی رخ می دهد و قبل از 45 سالگی غیر معمول است. میانگین سنی در هنگام تشخیص 60 سال است.
  بیماری های مشابه با سرطان رحم کدامند؟
  علائم سرطان رحم ممکن است با موارد زیر مشابه باشد و منجر به تشخیص اشتباه می شود:
 • هیپرپلازی آندومتر.[*]فیبروم ها[*]پولیپ آندومتر.[*]سرطان دهانه رحم.[*]پولیپ دهانه رحم[*]برخی از بیماری های مقاربتی[*]بیماری التهابی لگن.

https://www.mojnews.com/n/2YZ5


پرتو کلینیک - درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر

کلینیک تخصصی پرتو درمانی. درمان بواسیر، شقاق، کیست مویی و فیستول بدون درد و خونریزی، در مجموعه ی ما با پیشرفته ترین دستگاه ها انجام میشود.

https://partoclinic.com/برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.